İnsan Hakları Aktivisti Erkmen’e kelepçeli muayene

Büyükada’da tutuklanan Avukat Nalan Erkmen’e mide kanaması geçirmesine rağmen kelepçeli muayene yapıldı. Avukatı ‘doktor hakkında şikayette bulunacaklarını’ söyledi. Büyükada’da bir otelde eğitim amaçlı bir toplantı halindeyken, 5 Temmuz günü polis tarafından yapılan baskınla gözaltına alınan ve ardından tutuklanan insan hakları savunucularından Avukat Nalan Erkmen’e yaşadığı ciddi sağlık sorununa rağmen kelepçeli muayene yapıldı. Erkmen’in Avukatı Murat […]

Büyükada’da tutuklanan Avukat Nalan Erkmen’e mide kanaması geçirmesine rağmen kelepçeli muayene yapıldı. Avukatı ‘doktor hakkında şikayette bulunacaklarını’ söyledi.

Büyükada’da bir otelde eğitim amaçlı bir toplantı halindeyken, 5 Temmuz günü polis tarafından yapılan baskınla gözaltına alınan ve ardından tutuklanan insan hakları savunucularından Avukat Nalan Erkmen’e yaşadığı ciddi sağlık sorununa rağmen kelepçeli muayene yapıldı.

Erkmen’in Avukatı Murat Dinçer, müvekkilinin itirazına rağmen kendisini kelepçeli olarak muayene eden cerrah hakkında şikayette bulunacaklarını söyledi.

‘ERKMEN MİDE KANAMASI GEÇİRİYOR’

Silivri 9 No’lu Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan avukat ve insan hakları savunucusu Nalan Erkmen’in Avukatı Murat Dinçer, dün (22 Ağustos) saat 13.00’te kendisini ziyaret ettiğini belirterek, müvekkilinin ciddi sağlık sorunları yaşadığını anlattı.

Evrensel gazetesinden Fatih Polat’ın haberine göre, Nalan Erkmen’in ciddi şekilde kilo verdiğini belirten Avukat Dinçer, şunları söyledi: “Ciddi şekilde kilo verdi. Mide kanaması geçiriyor. İnce bağırsakta da doku bozulması gibi bir şey var. Bununla ilgili kendisi hastaneye sevk istedi. Hastaneye sevk için 1 Kasım’a gün vermişler. Bu arada bugün (22 Ağustos) cezaevinin içindeki hastaneye sevk etmişler birilerini. Onu da sevk etmişler. Kendisi kapalı yerlerde tutulanlarla ilgili de uzman birisi ve buradaki tedavi sürecinin yararlı olmayacağını biliyordu. Gardiyanlar, gitmesinin iyi olacağını belirterek ikna etmişler”

Kaynak: GazeteDuvar