Sur Çocuk Festivali Başlıyor

surcocukfest.jpeg
Diyarbakır’da 7-11 Haziran tarihleri arasında Önce Çocuklar Derneği’nin öncülük ettiği ve ZimZim, ZarokTV ,Ma Music Center, Amed Şehir Tiyatrosu, ÇocukÇA, Ekoloji Derneği, Ortadoğu Sinema Derneği, Anadolu Kültür ve Mezopotamya Dil ve Kültür Araştırma Derneği’nin de bulunduğu çok sayıda STK tarafından kolektif bir şekilde organize edilen Sur Çocuk Festivali başlıyor.

Festival, saat 17.00’da Ben Û Sen Burcu’nda düzenlenecek Çocuk Şenliği ile başlayıp, 11 Haziran’da Kırklardağı’ndaki Uçurtma Şenliği ile sona erecek.

3-18 yaş arasındaki çocuklar için Türkçe, Kurmanci, Zazaca ve Arapça etkinlikler yapılacak.

Sloganı “Gelin çocukların kahkahalarında buluşalım” olarak belirlenen festivalde; Sokak Oyunları, Mandala, Yüz Boyama Atölyesi, Ritim, Darbuka Atölyesi, Stranbêjî Atölyesi, Geri Dönüşüm Atölyesi, Kil ve Çamur Atölyesi, Taş Boyama, Resim, Fotoğraf, Halk Oyunları, Pandomim, Çizgi Film, Masal Yazım, Erbane Atölyelerinin yanı sıra Kürtçe animasyon film gösterimi, Kürtçe tiyatro oyunları Hevsel Bahçeleri’nde doğa yürüyüşü,  çocuk konseri, skeç, sergi, kitap okuma ve Kırklardağı’nda uçurtma şenliği etkinlikleri düzenlenecek.

Ayrıntılar için tıklayın.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!