Duyuru İnsan Hakları

“Kurumsuzlaştırma Seminerleri” başlıyor

RUSİHAK’ın (Ruh Sağlığında İnsan Hakları Girişimi Derneği) Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu desteğiyle yürüttüğü “Ruh Sağlığı Hizmet Sağlayıcılarına ve Engelli Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönelik Kurumsuzlaştırma Perspektifi Yaratma Projesi” kapsamında düzenlenecek olan “Kurumsuzlaştırma Seminerleri” başlıyor. BM Engelli Hakları Sözleşmesinin 19. Maddesini temel alan ve sivil toplum için bir savunuculuk aracı olarak tasarlanan bu seminerlerin ilki 21 Ekim Cumartesi günü Taksim Gönen Otel’de gerçekleştirilecek.

Seminerde yer alacak konuşmacılar ve konuşma başlıkları aşağıda bulabilirsiniz.

Birinci Oturum; Türkiye’de Ruh Sağlığı Politikaları ve Toplum Temelli Ruh Sağlığı Hizmetler
Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Volkan Yılmaz

İkinci Oturum; Kurumsal Değişim ve Yönetimi: Kurum Temelli Hizmetlerden Toplum Temelli Hizmetlere Geçiş Nasıl Gerçekleşir?
Konuşmacı: Nazife Başaran

Üçüncü Oturum; Bağımsız Yaşam
Konuşmacı: Kapka Panayotova

Dördüncü Oturum; Ruh Sağlığı ve İnsan Hakları
Konuşmacı: Av. Cansu Korkmaz

Seminere yalnızca İstanbul’daki TRSM’lerde (Toplum Ruh Sağlığı Merkezi) ve Umut Evlerinde çalışan, ruh sağlığı alanında hizmet veren tüm profesyoneller, Engelli Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve ilgili bölümlerin (tıp, hemşirelik, psikoloji, ergoterapi vb.) öğrencileri davetlidir.

Sınırlı sayıda katılım gerçekleştiği için seminere katılabilmek için kayıt yaptırmanız gerektirmektedir. Kayıt başvurusu için “rusihak@gmail.com” adresine mail atmanız yeterlidir. Kayıt ve ve katılım ücretsizdir.”

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize Abone Olun

You have Successfully Subscribed!