Open Society Bağımsız Gazetecilik Fonu

Gazetecilik üretiminde yer alan gazetecilik organizasyonları, ağlar, yeni kuruluşlar ve gayri resmi gruplar hibe başvurusunda bulunabilir. Bağımsız Gazetecilik konusunda Open Society Foundations otokrasi, şiddet, baskı ya da yoksulluk gibi zor koşullar altında gazeteciliğini geliştirmeye çalışan bireylerin ya da kolektiflerin yol açacağı umut verici girişimlere destek verir. Program, belgesel, kitap, kişisel çalışma dersleri, özel hikaye teklifleri […]

Gazetecilik üretiminde yer alan gazetecilik organizasyonları, ağlar, yeni kuruluşlar ve gayri resmi gruplar hibe başvurusunda bulunabilir.

Bağımsız Gazetecilik konusunda Open Society Foundations otokrasi, şiddet, baskı ya da yoksulluk gibi zor koşullar altında gazeteciliğini geliştirmeye çalışan bireylerin ya da kolektiflerin yol açacağı umut verici girişimlere destek verir.

Program, belgesel, kitap, kişisel çalışma dersleri, özel hikaye teklifleri veya gazetecilere yönelik eğitim gibi bireysel gazetecilik projelerini desteklemez; özel araştırmalar veya bireysel projeler  ve gazetecilerin risk altında olduğu ülkeleri hedefleyen proje tabanlı organizasyonları desteklememektedir.

Son başvuru tarihi 31 Mart 2017‘dir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.