Hiç Kimse Yasadışı Değildir: Mülteci hakları paneli

AFS Gönüllüleri Derneği 3 Mart Cuma günü düzenleyeceği panelde sığınmacı-mülteci kavramlarını, mülteci haklarını, Suriye krizi boyunca Türkiye’nin attığı adımları ve Türkiye-AB geri kabul anlaşması çerçevesinde yaşanan gelişmeleri konuşmaya açacak. AFS Gönüllüleri Derneği’nin program hakkındaki bilgilendirmesi şöyle; Suriye’de 2011 yılından beri devam eden iç savaş, sayıları 4 milyona ulaşan ve savaştan kaçarak hayatta kalmaya çalışan sığınmacılar […]

AFS Gönüllüleri Derneği 3 Mart Cuma günü düzenleyeceği panelde sığınmacı-mülteci kavramlarını, mülteci haklarını, Suriye krizi boyunca Türkiye’nin attığı adımları ve Türkiye-AB geri kabul anlaşması çerçevesinde yaşanan gelişmeleri konuşmaya açacak.

AFS Gönüllüleri Derneği’nin program hakkındaki bilgilendirmesi şöyle;

Suriye’de 2011 yılından beri devam eden iç savaş, sayıları 4 milyona ulaşan ve savaştan kaçarak hayatta kalmaya çalışan sığınmacılar ve bu konu üzerine devletlerin uluslararası sorumlulukları dünya gündeminde geniş bir yer kaplamaktadır.

Yaşanan insanlık dramları, hak ihlalleri ve ayrımcılıklar, mevcut politikaların yetersizliğine işaret ederken daha adil bir dünya için kültürlerarası iletişim ve farklılıklara saygının önemini bir kez daha vurgulamıştır.

Gönüllülerimizden KU Leuven Avrupa Çalışmaları Master Öğrencisi Ata Aykol, Uluslararası Af Örgütü Kampanya ve Aktivizm Koordinatörü, Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Begüm Başdaş, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. İnci Ataman Figanmeşe ve Yuva Derneği Direktörü Erdem Vardar’ın katılımıyla gerçekleşecek bu panelde sığınmacı-mülteci kavramlarını, mülteci haklarını, Suriye krizi boyunca Türkiye’nin attığı adımları ve Türkiye-AB geri kabul anlaşması çerçevesinde yaşanan gelişmeleri konuşacağız.

17.30’da AFS Gönüllüleri Derneği İstanbul Merkez Ofisi’nde gerçekleşecek olan panel herkesin katılımına açıktır.

Facebook etkinliğine ulaşmak için tıklayın