5 yaş altı mülteci çocukların aşılarının ücretsiz tamamlanması hakkında önemli bilgilendirme

Mülteciyim Hemşerim Dayanışma Ağı’nın sitesinde yayınladığı yazıda 5 yaş altı mülteci çocukların eksik aşılarının tamamlanması için başlatılan kampanyadan söz etti. Sağlık Bakanlığı, UNICEF ve Dünya Sağlık Örgütü’nün de desteğiyle 5 yaş altı mülteci çocukların eksik aşılarını tamamlamak üzere bir kampanya başlatıyor. Aşılama tüm illerde Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen ekiplerce 15 Şubat – 28 Şubat tarihleri arasında yapılacak. […]

Mülteciyim Hemşerim Dayanışma Ağı’nın sitesinde yayınladığı yazıda 5 yaş altı mülteci çocukların eksik aşılarının tamamlanması için başlatılan kampanyadan söz etti.

Sağlık Bakanlığı, UNICEF ve Dünya Sağlık Örgütü’nün de desteğiyle 5 yaş altı mülteci çocukların eksik aşılarını tamamlamak üzere bir kampanya başlatıyor. Aşılama tüm illerde Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen ekiplerce 15 Şubat – 28 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Üstelik tüm aşılar ücretsiz ve aşılanmak için kayıtlı olmak ön koşul değil.

Duyuru yapan Mülteciyim Hemşerim Dayanışma Ağı kampanyanın daha fazla insana ulaşabilmesi için önerilerde bulundu. “Daha fazla çocuğun aşılanabilmesi için bu hayati bilgiyi lütfen mülteci komşularınızla paylaşınız. Eğer imkanınız varsa bilgilendirme metinlerini ve/veya poster ve broşürleri çıktı alarak mahallelerde görünür yerlere de asabilirsiniz.”

Türkçe bilgilendirme metni için tıklayınız.
Arapça bilgilendirme metni için tıklayınız.
Türkçe-Arapça poster için tıklayınız.
Türkçe-Arapça broşür için tıklayınız.

Kaynak: Mülteciyim Hemşerim