Çocuk Kâşifler Sanal Dünyada

Çocuk Kâşifler Sanal Dünyada projemiz ile hastanede tedavileri  süren 8-17 yaş arasındaki çocuklara yönelik bir web tabanlı Bilim, Sanat, Sağlık, Doğa ve Çevre, Sayılarla Oyun, Yaşam, Düşünüyorum konularında oyunlar aracılığıyla çocukların keyif alacağı bir portal hazırladık. Bu uygulamalar ile kanser tedavisi gören çocukların uzun tedavi koşulları sırasında eğitimden uzak kalmalarının önüne geçmek istedik. Bilişsel gelişimlerinin […]

Çocuk Kâşifler Sanal Dünyada projemiz ile hastanede tedavileri  süren 8-17 yaş arasındaki çocuklara yönelik bir web tabanlı Bilim, Sanat, Sağlık, Doğa ve Çevre, Sayılarla Oyun, Yaşam, Düşünüyorum konularında oyunlar aracılığıyla çocukların keyif alacağı bir portal hazırladık.

Bu uygulamalar ile kanser tedavisi gören çocukların uzun tedavi koşulları sırasında eğitimden uzak kalmalarının önüne geçmek istedik. Bilişsel gelişimlerinin desteklenirken, özgüvenlerinin artması, hastalığı algılama ve tedavi sürecine uyumun gelişmesi, stres düzeylerinin azalması hedefledik.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, İstanbul Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi ve Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi Pediatri Hematoloji Onkoloji servislerinde 2015 senesinde 500 çocuğa ulaşılarak uygulandı.

Hastane servislerinde her bir çocuk için yatak başına yerleştirdiğimiz tabletler ile uygulanan proje 2016 senesinde de sürmektedir.

Proje hakkında detaylı bilgilere www.cocukkasifler.org sayfasından ulaşılabilir