Oyun Benim İlacım

KAÇUV’un ilk fon desteği ile desteklenen projesi olan “Oyun Benim İlacım” projesini İstanbul Kalkınma Ajansı Sosyal İçermeye Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında uyguladık. Oyun Benim İlacım Projesi ile İstanbul’da kanser tedavisi görmekte olan çocukların duygusal ve sosyal gelişimlerine yardımcı olarak, kendilerini ve duygularını ifade etme becerilerini geliştirmek, sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılamak ve tedavi sürecine […]

KAÇUV’un ilk fon desteği ile desteklenen projesi olan Oyun Benim İlacım” projesini İstanbul Kalkınma Ajansı Sosyal İçermeye Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında uyguladık.

Oyun Benim İlacım Projesi ile İstanbul’da kanser tedavisi görmekte olan çocukların duygusal ve sosyal gelişimlerine yardımcı olarak, kendilerini ve duygularını ifade etme becerilerini geliştirmek, sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılamak ve tedavi sürecine uyum sağlamalarına yardımcı olmak için bir etkinlik ve eğitim merkezi kurduk. Merkezin faaliyetlerini Çocuk Onkolojisi Birimi olan hastanelerde yaygınlaştırdık.

16 ay boyunca devam eden proje, 140 KAÇUV gönüllüsünün desteğiyle, KAÇUV Aile Evi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Pediatrik Onkoloji ve Hematoloji Birimlerinde tedavileri devam eden 500 çocuk ile tamamlandı.

Proje şu anda Vakıf kaynakları ile sürdürülmektedir.

Proje hakkında detaylı bilgilere www.oyunbenimilacim.org sayfasından ulaşılabilir.