STK’larda Kurum Kültürü Araştırması

Kurum-Kültürü-Araştırması-1.png
Kurumsal Yönetim Akademisi STK’larda yaygın kurum kültür türlerini belirlemek ve bu kültür türlerinin çalışanların iş tatmine etkisini öğrenmek üzere bir araştırmaya başladı.

Bu araştırmanın amacı, STK’larda yaygın kurum kültür türlerini belirlemek ve kurum kültürünün çalışanların iş tatmine etkisini araştırmak. Araştırmada yöntem olarak nicel araştırma kullanılmakta. Araştırma örneklemi yaş sınırlaması olmaksızın sivil toplum kuruluşlarında ücretli olarak (tam ve yarı zamanlı) çalışan kişilerden oluşuyor.

Araştırma bulgularının bilimsel amaçla kullanılmasından dolayı araştırma katılımcılarından kurum ya da kişi bilgisi istenilmemekte. Anketin cevaplanması takriben 10 dakika kadar sürerken bir STK’dan en fazla 5 kişinin cevaplaması bekleniyor.

Araştırma Kurumsal Yönetim Akademisi desteği ile yürütülmektedir.

Araştırma sorularının linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Araştırmacılar:
1. Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi
2. H. Merve Bircan, Yıldız Teknik Üniversitesi Doktora Öğrencisi
3. Züleyha Sayın, Yıldız Teknik Üniversitesi Doktora Öğrencisi
4. Ömer Faruk Aydemir, Kurumsal Yönetim Akademisi Uzmanı

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend