Kırsal & Kent Diyalogları: Kentte Yaşam

54374715_2072212539523811_8685410216046493696_n.jpg
Yeşil Düşünce Derneği, 15. Yeşil Diyalog’da başlattıkları Kırsal & Kent Diyalogları temasına, yerel seçimler yaklaşırken kentte yaşam pratiklerini konuşacakları bir söyleşi ile devam ediyor. 

Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi’nden Akif Burak Atlar yapacağı sunumda Ekolojik Kriz ve Planlama başlığını açacak. Sunumda ekolojik krizin planlama perspektifinden değerlendirilmesi ve planlama politikalarının krizdeki rolü konuşulacak.

Sokak Bizim Derneği’nden Arzu Erturan ise İstanbul’da Ulaşamamak başlığıyla sürdürülebilir ulaşım teması altında insan odaklı ulaşım politikaları, çevre dostu ulaşım türleri, yaya ve bisiklet ulaşımı üzerine konuşacak. İstanbul’da bir yerden bir yere ulaşamama halinden muzdarip tüm kentliler olarak daha erişilebilir bir kenti nasıl yaratabiliriz üzerine tartışılacak.

Kayıt Olmak İçin: http://bit.ly/kentteyasamkayit

Tarih: 21 Mart Perşembe
Saat: 19.00 – 21.00
Yer: Yeşil Ev (Türkali Mah. Şehit Nuri Sok. No: 18, Beşiktaş, İstanbul, Türkiye)

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!