Öyle Değil Böyle: Görsel Üretim Atölyesi

gorsel-atolye.jpg
Cinsel şiddet üzerine yapılan haberlerde kullanılan görsellerde, cinsel şiddete maruz bırakılanları kurbanlaştıran, hedef gösteren veya yargılayan/suçlayan içeriklerin kullanıldığını görüyoruz.

Bu içerikleri dönüştürmek amacıyla haberlerde kullanılabilecek, hayatta kalanlara olumlu mesaj veren, güçlendirici ve dayanışmacı görseller üretmek için sizi 4 oturumluk atölyemize bekliyoruz!

Atölye tarihleri: 21 ve 28-29 Temmuz 2018

21 Temmuz –   Toplumsal dönüşüm için, iletişim ve dayanışmanın dönüştürücü etkisine inanarak üniversitelerin iletişim fakülteleri ve medya kuruluşlarında gerçekleştireceğimiz cinsel şiddet alanında yazılı ve görsel haber dili ile ilgili farkındalık artırmayı hedeflediğimiz Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik eğitimi verilecektir.

28 – 29 Temmuz : Görsel Üretim araçları ve güçlendirici görseller üretme. 

Kimler katılabilir?

Kadın ve LGBTİ + fotoğrafçılar, tasarımcılar, görsel sanatlar ile ilgilenen ve bu alanlarda üretim yapan herkes atölyemize katılabilir. Kayıt için bir paragraflık motivasyon yazınızı projeoyledegilboyle@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 10 Temmuz

Katılım 15 kişi ile sınırlıdır.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!