Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’nun ‘Etkiye Dair’ Podcast Serisi Yayında 

15 Ağustos 2023
Sosyal etki yaratmak ve var olan etkilerini artırmak isteyen farklı podcast üreticileri, Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’nun ev sahipliği yaptığı 'Etkiye Dair' isimli podcast serisinde bir araya geliyorlar!

“Etkiye Dair” podcast serisi, KUSIF’in de ortaklarından biri olduğu ve Avrupa Birliği Erasmus+ Programı tarafından ortak finanse edilen ”Podcasting-Based Social Impact Learning Environment” projesi kapsamında hayata geçiriliyor. Etkiye Dair’de sosyal etki temasında ortaklaşan bölümler hem profesyonel hem amatör podcast üreticileri tarafından kaydedilip paylaşılıyor.

Farklı sosyal girişimlerin sosyal etki konusuyla ilgili yolculuklarını paylaştığı, Koç Üniversitesi öğrencilerinin sosyal etkiyi kavramsal olarak ele aldıkları, sosyal etki ölçümü ve yönetimi uzmanlarının deneyimlerini ve önerilerini paylaştığı bölümler Spotify Etkiye Dair hesabında yayında. Yakında, KUSIF ekibinin moderasyonuyla İngilizce olarak kaydedilen üniversitelerde etki odaklı eğitim yaklaşımının detaylıca konuşulduğu bölümlere de Etkiye Dair hesabından ulaşılabilecek. Bu bölümlerde, üniversitelerdeki etki odaklı eğitim yaklaşımı hem KUSIF ekibi tarafından yürütülen derslerdeki deneyimler odağında hem de Koç Üniversitesi’nin farklı bölümlerden öğretim üyelerinin konuya bakış açıları ve deneyimleri çerçevesinde ele alınacak. Ayrıca ilerleyen günlerde, sosyal girişimcilik ekosisteminin önemli aktörlerinin konuk olacağı yeni bölümleri de Etkiye Dair’den dinleyebilirsiniz.

Bu hesapta yayınlanan podcastler, Stories For Impact liderliğinde Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF), Geri Norai LT ve Social Entrepreneurship Association of Latvia ortaklığında yürütülen ve Avrupa Birliği Erasmus+ Programı tarafından ortak finanse edilen “Podcasting-Based Social Impact Learning Environment” projesi kapsamında hazırlanmaktadır. Proje kapsamında Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi, Sevgi Gönül Kültür Merkezi ve Koç Üniversitesi Cinsiyet Eşitliği Ofisi ile iş birliği yapılmaktadır.

Düzenli olarak yeni bölümlerin eklendiği “Etkiye Dair” podcast hesabını buradan takibe alabilir ve bölümlere ulaşabilirsiniz.