MLSA, Dijital Gazetecilik Atölyesi için Başvurularınızı Bekliyor

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA), 8 Nisan Cumartesi günü, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Pınar Dağ yürütücülüğünde gerçekleştireceği Dijital Gazetecilik Atölyesi için başvurularınızı bekliyor.

MLSA, Freedom House’un desteğiyle, Ankara’da ‘Dijital Gazetecilik Atölyesi’ isimli bir atölye düzenleyecek.

8 Nisan Cumartesi günü, saat 10.00 ile 17.00 arasında Demora Hotel’de gerçekleştirilecek olan atölyede; değişen çağda dijital gazetecilik ve veri gazeteciliği, doğru ve kamusal veriye nasıl ulaşılabileceği, bu verilerin nasıl doğrulanacağı ve görselleştirileceği konuları hakkında bilgiler verilecek, yöntemler tanıtılacak. Etkileşim odaklı çalıştayda katılımcılar, tanıtılan araç ve yöntemleri eğiticinin rehberliğinde deneyecek ve uygulayacaklar.

Veri gazetecisi ve Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Pınar Dağ yürütücülüğünde gerçekleşecek olan atölyede, “Veri gazeteciliği ile veri analizi nedir ve nasıl yapılır?” sorularına yanıt verilecek, ödüllü veri gazeteciliği örnekleri ile bunların yöntemleri incelenecek ve veri toplama, veri doğrulama ve veri görselleştirme hakkında detaylı uygulamalar yapılacak.

Atölyede yer alacak katılımcıların, gerçekleştirilecek veri gazeteciliği uygulamaları için beraberlerinde bir dizüstü bilgisayar getirmeleri gerekiyor.

Atölye esnasında üzerinde konuşmak ve çalışmak için atölye öncesinde katılımcılara mail yoluyla çeşitli materyaller gönderilecek.

*Çalıştayın kontenjanı 25 kişi ile sınırlıdır ve Ankara dışından katılmayı planlayanlar için ulaşım desteği sağlanmayacaktır. 

Son başvuru tarihi: 30 Mart Perşembe

Başvuru sonuçları, 4 Nisan Salı gününe kadar katılımcılara iletilecek.

Başvuru için tıklayınız.