Beraberce Derneği’nin “Barış Kültürü Eğitimi Ağı” Projesi Başlıyor!

beraberce Derneği tarafından Monte Sole Barış Okulu (İtalya) ortaklığı ile yürütülecek olan “Barış Kültürü Eğitimi Ağı – PeaCE Net” projesi başlıyor.

T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı tarafından Avrupa Birliği mali desteğiyle uygulanan ve “Türkiye ile AB arasında Sivil Toplum Diyaloğu Programının altıncı dönemi tarafından desteklenen “Barış Kültürü Eğitimi Ağı – PeaCE Net” projesi başlıyor. beraberce Derneği tarafından Monte Sole Barış Okulu (İtalya) ortaklığı ile yürütülecek proje 12 ay sürecek.

Proje, Türkiye ve AB’deki sivil toplum örgütleri arasında  yerel ve ulusal düzeylerde ilişkileri ve iş birliğini artırmak ve hem Türkiye’de hem de AB içinde Türkiye’nin AB üyeliğinin önemi ve faydaları ile Türkiye’nin üyeliğinin getirdiği fırsatlar hakkında farkındalık yaratma girişimlerini teşvik etmek amaçları ile yola çıkıyor.

Barış Kültürü Eğitimi Ağı – PeaCE Net Projesi, küresel ölçekte giderek artan kutuplaşmanın önüne geçerek bir arada ve barışçıl toplumsal yaşamın inşası için diyalog ve barış kültürü yaygınlaşmasını dönüştürücü ve eleştirel yetişkin eğitimi yaklaşımları ile harekete geçirmeyi hedefliyor. Bu hedefler doğrultusunda diyalog ve barış kültürü atölyeleri, ağ ve işbirliği çalışmaları, barış eğitimleri, yenilikçi yöntem ve içerik geliştirme çalışmaları gibi bir dizi faaliyet planlandı.

Proje hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.