Genç Kadınlar için Siyaset Okulları Devam Ediyor

Ka.Der Ankara, genç kadınları siyasetin öznesi olmaya ve kendi siyasetlerini yapmaya çağırıyor!

Genç Kadınlar için Siyaset Okulları’nda Sıradaki Şehir: ADANA ( 21-22-23 Aralık 2018)

Tüm çeşitliliğiyle genç kadınları siyasetin öznesi olmaya çağırılıyor. Kadınların özgün siyaset yapma ve ifade etme biçimleriyle potansiyellerini Türkiye’nin siyasi arenasında görmek isteniyor!

Politik partiler ve seçimler kadar sokağın ve sosyal medyanın da siyasetin ve katılımın mekanı ve aracı olduğu günümüz siyasetini tartışmak için Türkiye’nin farklı şehirlerinden genç kadınlarla Ka.Der Siyaset Okulu’nda bir araya geliniyor.

Siyaset Okulu, geleneksel siyaset yöntemlerinin yanı sıra alternatif siyaset yapma kanallarını ve yöntemlerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Siyaset Okulu’nda bu konular teorik aktarım, grup çalışmaları, atölyeler ve deneyim aktarımlarından oluşan bir program dahilinde katılımcılarla birlikte ele alınacak.

Atölyelerde siyasette beden dili ve imaj yönetiminden, yeni medya kullanımına, etkili iletişim tekniklerinden, kamuya hitabete kadar çeşitli konular yer alıyor. Bunun yanı sıra Siyaset Okulu’nda toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların yerel ve ulusal düzeyde siyasete katılımının konuşulacağı paneller gerçekleşecek.

Siyaset Okulları 2019 yılı boyunca da devam edecektir.

Eğitim Tarihi ve Yeri: 21-22-23 Aralık 2018, Adana

Son Başvuru Tarihi: 10 Aralık 2018

Başvuru Adana ve ÇEVRE İLLERİNE açıktır.

Siyaset Okulu’na başvuru yapmak için başvuru formunu doldurmanız yeterli.

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: AB-ilan