Twitter Çocuk İstismarı İhbar Formundan Haberiniz Var Mı?

01 Ağustos 2017
Sosyal medya platformu Twitter, çocuk istismarı içeren tweetlerin bildirimi için bir form sunuyor. Sosyal medya plaftormları, dijital şiddet ve istismarla mücadele amaçlı stratejiler geliştiriyor. Twitter’ın çocuk istismarı ihbar formu da bunlardan biri. Buradan ulaşabileceğiniz formu doldurabilmeniz için içeriğin Twitter ve video platformu Vine’da olması gerekiyor. Form, adım adım yönlendirerek içeriği paylaşıma sokan kullanıcının hesabını ve paylaşım […]

Sosyal medya platformu Twitter, çocuk istismarı içeren tweetlerin bildirimi için bir form sunuyor.

Sosyal medya plaftormları, dijital şiddet ve istismarla mücadele amaçlı stratejiler geliştiriyor. Twitter’ın çocuk istismarı ihbar formu da bunlardan biri.

Buradan ulaşabileceğiniz formu doldurabilmeniz için içeriğin Twitter ve video platformu Vine’da olması gerekiyor.

Form, adım adım yönlendirerek içeriği paylaşıma sokan kullanıcının hesabını ve paylaşım linkini istiyor. Bu paylaşımla ilgili talep ettiğiniz yaptırımı ifade etmenize olanak tanıyor ve Twitter’ın sizinle iletişim hâlinde kalması için bir e-posta adresi girmenizi istiyor.

Twitter’ın çocuk istismarı politikası

Twitter, politikalarında çocuk istismarına müsamaha göstermeyeceğini; çocuk cinsel istismarının kullanıldığı resimlere giden bağlantılar hakkında bilgi edindiğinde, bildirimde bulunulmaksızın Twitter’dan kaldıracağını söylüyor. Platform aynı zamanda, durumun Kayıp ve İstismar Edilen Çocuklar Ulusal Merkezi’ne (National Center for Missing & Exploited Children – NCMEC) bildirileceğini; çocuk cinsel istismarını tanıtan veya güncelleme bağlantıları içeren hesapları süresiz olarak askıya alacağını taahhüt ediyor.

Kaynak: KAOS GL

Söz konusu haber Gözde Demirbilek tarafından hazırlanmıştır.