Eğitim Reformu Girişimi Eğitim Politikası Seminerleri’ne devam ediyor

Eğitim Reformu Girişimi (ERG)’nin düzenlediği, “Bir arada yaşamı ve geleceği kapsayıcı eğitimle inşa etmek” temalı 17. Eğitim Politikası Semineri, 27 Nisan 2017 Perşembe günü saat 17:00’da İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi Seminer Odası’nda gerçekleşecek.* Seminerde, ERG’nin yeni raporunun çıktıları, konuşmacıların sahadaki deneyimleri ile buluşacak. Türkiye, 2014’ten bu yana kapılarını en yüksek sayıda mülteciye […]

Eğitim Reformu Girişimi (ERG)’nin düzenlediği, “Bir arada yaşamı ve geleceği kapsayıcı eğitimle inşa etmek” temalı 17. Eğitim Politikası Semineri, 27 Nisan 2017 Perşembe günü saat 17:00’da İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi Seminer Odası’nda gerçekleşecek.*

Seminerde, ERG’nin yeni raporunun çıktıları, konuşmacıların sahadaki deneyimleri ile buluşacak. Türkiye, 2014’ten bu yana kapılarını en yüksek sayıda mülteciye açan ülke konumunda. ERG’nin yeni raporu, Türkiye’de yaşayan okul çağındaki yaklaşık 850.000 Suriyeli çocuğun nitelikli eğitime erişiminin artmasının, eğitim sistemimizin çok etnili ve çokdilli öğrenci kitlesi için nasıl daha kapsayıcı olabileceğine dair bir “kapsayıcı eğitim” çerçevesi öneriyor.

ERG Politika Analisti Dr. Aysel Madra moderatörlüğünde gerçekleşecek seminere, VKV Koç Özel İÖO ve Lisesi Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep Kurmuş Hürbaş, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD – ASAM) Eğitim ve Kapasite Geliştirme Sorumlusu Jacob Ceki Hazan, Yuva Derneği Direktörü Erdem Vardar ve Hayat Sür Derneği gönüllüsü Yasser M. Dallal konuk olacak.

*Seminer tüm katılımcılara açıktır, ancak salonun kapasitesi sınırlı olduğu için kayıt olmak gerekmektedir. Katılım durumunuzu belirtmek için:
Beste Sözer: sozerbeste@sabanciuniv.edu
(0212) 292 02 93 – 292 05 42 / 1512