Hukuk Öğrencileri için Sivil Toplum Kuruluşları Mevzuatı Semineri

Hukuk_SiteBanner02_13.02.19.png
TÜSEV’in, Yasal Çalışmalar program alanı altında yürüttüğü ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum için Elverişli Ortamın İzlenmesi ve Geliştirilmesi Projesi kapsamında düzenlediği Hukuk Öğrencileri için Sivil Toplum Kuruluşları Mevzuatı Semineri 13-14 Mart günlerinde, İstanbul’da (TÜSEV, Bankalar Caddesi No:2 Minerva Han, Karaköy) gerçekleşecek.

Seminerde, STK’ları ilgilendiren yasal ve mali mevzuat hakkında temel kavramlar ile uluslararası standartlar, örgütlenme özgürlüğü, ulusal mevzuat hakkında bilgilendirme ve vaka çalışmaları yapılacak.

Seminere katılım için başvuru koşulları aşağıdaki gibidir:

  • Seminere yalnızca üniversitelerin hukuk fakültesinde okuyan öğrencilerin başvurusu kabul edilecektir.
  • Seminer öncelikli olarak hukuk fakültesi 4. sınıf öğrencilerine yöneliktir. Hukuk fakültesi öğrencisi olmayıp hukuk fakültelerinde çift ana dal öğrencisi olan kişiler de seminere başvurabilir.
  • Başvurusu kabul edilen katılımcıların iki gün sürecek seminer programındaki tüm oturumlara katılmaları, oturumlara aktif katkıda bulunmaları, seminer öncesinde paylaşılacak olan gerekli okuma ve araştırmaları yapmaları beklenmektedir.
  • İstanbul dışından gelecek katılımcıların ulaşım ve 1 gecelik konaklama masrafı karşılanacaktır.

Seminere katılmak isteyenlerin 27 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 18.00’e kadar bu bağlantıda yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Yalnızca eksiksiz olarak doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınacak ve başvurusu kabul edilen öğrencilerle e-posta yoluyla iletişime geçilecektir. Atölye ve başvuru formu ile ilgili sorularınız için nazli@tusev.org.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend