Çocuk Odaklı Haber Tartışma Atölyesi

NS_HaberTartismaAtolyesi_6_1200x627.jpg
Çocukların medyadaki yeri, çocukların hangi içerikler ve hangi söylem biçimleriyle temsil edildikleri, çocukların medyaya katılımı ve çocuk hakları odaklı habercilik konularının tartışmaya açılacağı atölye 25 Aralık Salı, Hrant Dink Vakfı, Anarad Hığutyun Binası'nda.

Çocuk hakları alanında çalışan Ezgi Koman ve gazeteci Yüce Yöney’in katılımıyla haber tartışma atölyesinde yer almak için formu doldurabilirsiniz.

Friedrich Naumann Vakfı‘nın desteğiyle düzenlenen bu atölye, katılımcıların çocuklarla ilgili metin ve/veya haber yazarken hak odaklı bir dili kullanma becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Atölye katılımcıları belirlenirken, çocuk hakları alanında çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarına, medya çalışanlarına ve bu konularla ilgilenen üniversite öğrencilerine öncelik tanınacaktır.

Katılımcı sayısı 15 kişiyle sınırlı olacaktır. Başvurular 21 Aralık Cuma günü 17.00’de sona erecektir.

PROGRAM

14.00-14.30: Çocuk hakları, çocuk medya ilişkisi ve çocuğun medyaya katılımı (Ezgi Koman)

14.30-15.00: Basında çocukların temsili ve çocuk hakları odaklı habercilik (Yüce Yöney)

15.00-15.15: Soru-cevap ve tartışma

15.15-15.45: Kahve molası

15.45-16.30: Örnek haberlerin tartışılması

16.30-17.00: Çocuk haklarına saygılı bir basın mümkün müdür? Çocuk hakları odaklı habercilik için basın neler yapabilir?

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend