Vopool: Sivil Toplum Örgütlerini ve Gönüllülerini Bir Araya Getirten Uygulama

vopool-biyik.jpg
Gençlik Çalışmaları Derneği'nin ücretsiz bir sosyal medya aracı vopool, gönüllüler ve sivil toplum örgütlerini ve sivil toplum alanında çalışma yapan kuruluşları biraraya getiriyor. Uygulamada gönüllüler ve sivil toplum kuruluşları araç aracılığıyla kolayca eşleşebiliyor.

Peki, vopool nasıl çalışıyor?

Gönüllüler, vopool’da gönüllü profili oluşturabiliyor. Gönüllü olarak araca kayıt olmak isteyenler sisteme tüm bilgi ve becerilerinizi ekleyebildiği gibi CV, sunu gibi dosyaları ve iletişim bilgilerinizi ekleyebiliyor.

Sivil toplum alanında çalışan örgütler ve kuruluşlar da temsilcisi olarak Vopool’a üye olabiliyor. Bu sayfada logo, iletişim kişisi bilgileri, kuruluş adresi ve diğer iletişim araçları, faaliyetler ve tüm projeler listelenebiliyor. Kuruluşlar ve örgütler bu araçta yine gönüllü ilanına çıkabiliyor ve projelerine online başvuru kabul edebiliyorlar. Bununla birlikte gönüllü veri tabanı da örgüt ve kuruluşlara açık olarak aramaya imkan sağlıyor. Yine projelerde ya da etkinliklerde görevlendirmek üzere alanda çalışma yapan eğitmen, eğitmen yardımcısı ve kolaylaştırıcılara ulaşabiliyor.

Sivil alanda eğitmenlik yapan bir profesyonel ya da gönüllüler de araçta eğitmen profili oluşturabiliyor. Eğitmen profiline çalışma yaptığınız alanlar hakkında bilgi eklemek ve kendi tasarımınız olan eğitim simülasyonları, eğitim notları, yazılarınızı ve bloglarınızı yayınlamak mümkün.

Sivil toplum alanında işbirlikleri önemli yer tutarken araç aracılığıyla ortak arama sayfasında ulusal ya da uluslararası ortaklara ulaşabiliyor.

Aracı detaylı incelemek için lütfen tıklayınız. 

Kaynak: STGM

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend