Genç Aday Destekleme Programı Başlıyor!

Gençlik Örgütleri Forumu 2023 seçimlerinde genç adayların görünürlüğünü arttırmak, iş birlikleri sağlamak ve gençlik haklarının mecliste temsilini güçlendirmek için Genç Aday Destekleme Programı'na başlıyor.

Program boyunca 18-30 yaş arasında ve GoFor İlke ve Değerlerini kabul etmiş genç milletvekili adayları ile çeşitli faaliyetler yürütülecektir.

  • Genç vekil adaylarının kendilerini ve seçilmeleri halinde yürüteceği temsil çalışmalarını tanıtacakları ‘Genç Adaylar Konuşuyor‘ programı,
  • Gençlik örgütleri ile genç adayların buluşacağı toplantılar,
  • Genç adayların gençlik haklarını temsil edeceğini taahhüt ettiği iyi niyet sözleşmesinin imzalanması ve yaygınlaştırılması

gibi faaliyetlerin yer aldığı programa katılmak isteyen genç aday adaylarının / genç adayların buradaki formu doldurmaları gerekmekte. Başvuru sırasına göre aday adayları / adaylar ile iletişime geçilecek ve seçim sürecine kadar karşılıklı program uygunluğu gözetilerek planlamalar yapılacaktır.

Not: Program çekimleri ve buluşmalar Gençlik Örgütleri Forumu’nun merkezinin bulunduğu Ankara’da gerçekleştirilecektir. Seyahat engeli, seçim çalışmaları, program uyuşmazlığı sebebiyle Ankara’ya gelemeyecek adaylar için çevrim içi alternatifler yürütülmeye çalışılacak.

Form ve program ile alakalı sorularınız için secim@go-for.org adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Bu program #kaçgençvar kampanyası kapsamında yürütülmektedir.