Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği, Sivil Sesler Festivali Düzenliyor

15 Ağustos 2022
Daha iyi bir dünyanın mümkün olduğunu düşünenler, değişim için hayal kuranlar, birlikte değiştirmek için yola çıkanlar ve Türkiye'nin dört bir yanından sivil toplum örgütleri Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonunun desteğiyle Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği (STGM) tarafından düzenlenecek olan Sivil Sesler Festivali'nde buluşacak.

Türkiye’den, dünyanın çeşitli yerlerinden hak temelli çalışan örgütleri ve aktivistleri bir araya getiren Sivil Sesler Festivali’nin beşincisi bu yıl Sivil Toplum Sensin: katılım, iyilik, güzellik #Seninsesinde! sloganıyla 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Ankara‘da TED Üniversitesi’nde düzenlenecek.

İki gün sürecek festival yurt içi ve yurt dışından konuklarla sivil toplumun gündemine giren konuların konuşulacağı paneller, sivil toplum örgütlerinin düzenlediği atölyeler, etkinlikler, çeşitli sergiler ve sahne performanslarına ev sahipliği yapacak. 

Yine festivalde katılımcı örgütler stant faaliyetleri ya da poster sunumları aracılığıyla da kendilerini tanıtma imkanı bulacaklar.

STGM, sivil toplum örgütlerini emekleri sayesinde nelerin değiştiğini anlatmak, seslerini daha fazla insana duyurmak, çalışmalarını paylaşmak (​​ stant, atölye, sergi, etkinlik vb.) için Sivil Sesler Festivali’ne davet ediyor. 

Festival başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 

Festivale son başvuru tarihi: 31 Ağustos 2022 Çarşamba saat 23.59. 

Değerlendirme sonrasında örgütlere 19 Eylül 2022 Pazartesi günü e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır. Yapılacak olan değerlendirmeye göre seçilen sivil toplum örgütü temsilcilerinin (en fazla 2 kişi) konaklama ve yol masrafları STGM tarafından karşılanacaktır. 

Festival ile ilgili gelişmeleri www.sivilsesler.org adresinden takip edebilir, sorularınız için sivilsesler@stgm.org.tr adresini kullanabilirsiniz.