Komşu Bostan & British Council İklim Değişikliği Söyleşilerine Davetlisiniz

Yerel üreticileri tüketicilerle aracısız buluşturan tanıtım ve dijitalleşme platformu ve sosyal girişim Komşu Bostan, iklim değişikliği konusunda British Council’in desteği ile ücretsiz etkinliklerle katılımcıları, alanında uzman konuşmacılarla bir araya getiriyor. Sürdürülebilir bir geleceğin tesisi için kendini sorumlu hisseden herkes, 20 - 28 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek interaktif etkinliklere katılabilir.

Yerel üreticileri tüketicilerle aracısız buluşturmanın ötesinde topluma değer katabilecek uzun soluklu bir platform oluşturmayı hedefleyen Komşu Bostan, 59 şehirden 390 üreticisi ile topluma fayda sağlayan sosyal bir girişim.

Komşu Bostan’ın iklim değişikliği konusunda British Council’in desteği ile düzenleyeceği tamamı ücretsiz olacak etkinlikler, Superpeer üzerinden gerçekleşecek olup herkese açık.

Ayrıca, online etkinliklerinin tamamlanmasının ardından şubat sonu itibarıyla mentorlar eşliğinde iklim değişikliği üzerine online grup çalışmaları düzenlenecek.

Etkinliğe buradan ve bağlantıdan kayıt olabilirsiniz.

Program Takvimi

Merve Boz’un moderatörlüğünde,

  • 20 Şubat 19:30 Mert Fırat (Oyuncu-UNDP İyi Niyet Elçisi) – Elvan Odabaşı (Diyetisyen-Yazar)  / “Gelecek Nasıl Beslenecek : Topraktan, Havadan, Sudan”
  • 21 Şubat 18:00 Prof. Dr. Yusuf Demir (Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi) / “İklim Değişikliği ve Kuraklık”
  • 21 Şubat 18:45 Dr. Figen Ar (Afşar Balam Kadın Kooperatifi) / “Sürdürülebilir Kooperatifçilik”
  • 27 Şubat 18:00 Prof. Dr. Okşan Bayülgen (University of Connecticut) / “İklim Değişikliği ve Enerji Politikaları”
  • 28 Şubat 18:00 Prof. Dr.Emma Stephens (Biyoekonomist, AAFC, Kanada) / “Küresel Gıda Güvenliği”