ATÖLYE Ve IDEA Universal’dan Tasarım Maratonu: Temiz Su

Dünya nüfusunun dörtte birinden fazlası temiz suya ulaşmakta sıkıntı çekiyor. Bu soruna dikkat çekmek ve çözümler üretmek için ATÖLYE ve IDEA Universal, öğrencileri ve yaratıcı sektör profesyonellerini 11-12 Ocak 2020 tarihlerinde ATÖLYE’de gerçekleşecek Tasarım Maratonu’na davet ediyor.

İki gün sürecek bu maratonda katılımcılar, yeryüzünde bütüncül ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için su, gıda ve enerji programları yürüten bir sivil toplum kuruluşu olan IDEA Universal ile dijital veya fiziksel tasarım çıktıları üretecek.

Tasarım odaklı düşünme metodolojisinin uygulanacağı bu maratonda, başvurular arasından seçilecek 25 katılımcı kaynak geliştirme, kampanyacılık, gönüllülük deneyimi ve yaratıcı hikaye anlatıcılığı konularında ürettiklerini IDEA Universal gönüllülerine ve jüri üyelerine sunacaklar.

Eğer dünyanın en önemli sorunlarından biri olan temiz su sorununa yaratıcılık ve tasarım ile dikkat çekmek ve çözümler geliştirmek istiyorsanız 22 Aralık tarihine kadar bu bağlantıdan başvurabilirsiniz.