Doğruluk Payı 2023 Yılının İlk Atölyesini İstanbul’da Gerçekleştirecek

9  yıllık fact-checking (doğruluk kontrolü) tecrübesi ile internetteki yanlış bilgiler ile mücadele etmenin yöntemlerini anlatan Doğruluk Payı ekibi, 2023 yılının ilk atölyesini 4 Şubat 2023 Cumartesi günü, 13:00-17:00 saatleri arasında Levent’te bulunan Workinton Levent 199’da İstanbul'da gerçekleştirecek.
Çağımızda bireylerin salt internet tüketicileri olmaktan çıkıp, aynı zamanda birer içerik üreticisine dönüşmesi, ifade özgürlüğüne katkı sunmakla birlikte hali hazırda mevcut yanlış bilgi sorununu da körükledi. Bu durum internet kullanıcılarının yanlış bilgi ile mücadele konusunda donanımlı olmalarının ve dijital medya okur-yazarlığını geliştirmelerinin önemini arttırdı.
Geçtiğimiz on yılda dünyada ve Türkiye’de hızla popülerleşen doğruluk kontrolü pratiğini ülkemizde daha geniş kitlelere aktarmak, doğru bilginin yayılımını hızlandırmak ve gönüllü kitlemizi genişletmek amacıyla bu işi nasıl yaptığımızı sizlere sahada anlatıyoruz. Bu atölye ile hem Doğruluk Payı ekibini tanıyacak, nasıl içerik hazırladığını deneyimleyecek, doğruluk kontrolü metodu ile tanışacak, hem de ekibe katılmak için bir şans yakalayacaksınız.

Çalışma tamamen ücretsizdir. Atölyeye katılım sırasında kişisel bilgisayarınızı getirmeniz gerekmektedir. Katılım sertifikalarınız imzalı şekilde online olarak sizlere atölye sonrasında ulaştırılacaktır.

Başvurmak için tıklayınız!