Beraberce’den Barış Eğitimi Eğitici Eğitimi’ne Çağrı!

beraberce Derneği Türkiye’de barış kültürünün inşasına katkı sunmak isteyen herkesi, 25-26-27 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek 1. Barış Eğitimi Eğitici Eğitimi’ne çağırıyor. Eğitim, İtalya’da bulunan Monte Sole Barış Okulu Vakfı’ndan Elena Monicelli ve Stefano Merzi’nin kolaylaştırıcılığında, Friedrich Ebert Stiftung Derneği desteğiyle gerçekleştirilecek.

beraberce Derneği Türkiye’de birlikte yaşam kültürünün inşasına katkı sunmak için hatırlama ve hafıza mekanları alanında sürdürdüğü projelerle birlikte göçmenlere yönelik faaliyetler de yapmakta. İtalya’da bulunan Monte Sole Barış Okulu Vakfı ile 2018 yılından beri ortaklaşa yürüttükleri hafızalaştırma pedagojisi ve barış eğitimi çalışmaları da bu faaliyetlerden biri.

Dernek Türkiye’de yaşayanlara ancak özellikle gençlere çağrıda bulunuyor: Eğitime katılarak eğitici olmak ve barış kültürünü yaygınlaştırmak isteyenlerin 20 Mayıs Pazartesi gününe kadar şu linkteki formu doldurmaları gerekiyor.

Katılımcılar için not:

Katılımcıların tüm konaklama ve ulaşım masrafları karşılanacak.

Barış Eğitimi Eğitici Eğitimi’ne katılan tüm katılımcıların, en az 3 yerelde eğitimi yaygınlaştıracağını taahhüt etmeleri gerekmekte.

25-26-27 Haziran tarihlerinde Barış Eğitimi Eğitici Eğitimi’ne düzenli katılım sağlamak koşuldur.

Katılımcıların Türkçe ya da İngilizce dillerinden birine hakim olması beklenmektedir.

Eğitim programının tamamında simultane tercüme yapılacaktır.