“Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum” Webinarı

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve STGM tarafından yürütülen Kaynak Merkezi Projesi kapsamında faaliyet gösteren STÖ Destek Noktası kapsamında her ay düzenlenen internet seminerleri devam ediyor. "Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum” webinarı 30 Kasım 2018 Cuma günü 14.30-15.30 arasında düzenlenecek. 

Webinar, STGM tarafından yürütülen Katılım Hakkı ve Örgütlenme Özgürlüğü Projesi Koordinatörü Hakan Ataman ve STGM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut’un katılımıyla gerçekleşecek.

Sivil toplumun karar alma süreçlerine katılım hakkı seçimlerle sınırlı mıdır? Seçimlerin haricinde politika karar alma süreçlerine katılım neyi ifade eder? Bu konuda Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası ve bölgesel mekanizmaların yorumları nelerdir? Türkiye’deki uygulamalar, iyi örnekler ve eksik kalan hususlar neleri kapsamaktadır? gibi sorular üzerine tartışma yürütülecek.  

Webinar 30 Kasım 2018’de Türkiye saatiyle 14.30’da başlayacak. “Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum” webinarına katılmak isteyenler oturum başlama saatine kadar sisteme kaydolabilirler.  Aynı anda 100 kişinin katılabildiği webinara, ilk bağlanan 100 katılımcının erişimi sağlanacak.

Kayıt olmak için lütfen tıklayınız. 

Webinara kayıt olmadan önce lütfen dikkatlice okuyunuz.

  • Kayıt bağlantısında yer alan First Name (ad), Last Name (soyad), E-Mail Address (E-posta Adresi) bölümleri ile altında bulunan diğer soruları lütfen doldurun ve en aşağıda bulunan “Register” bağlantısına tıklayarak kaydınızı tamamlayın.
  • Eğitim günü webinara bağlanabileceğiniz adres e-postanıza gönderilecektir. E-posta elinize ulaştığında gelen bağlantıya tıklayınız. Bu işlem sonrasında GoToWebinar yazılımı otomatik olarak yüklenecektir. Yüklemeden sonra webinar gün ve saatinde eğitime katılım gösterebilirsiniz.
  • Kullanılan cihaz ve yazılımlardaki farklı saat dilimlerine bağlı olarak otomatik uyarı servisleri zaman zaman doğru çalışmayabiliyor. Bu nedenle webinarın Türkiye saatiyle 14.30’da başlayacağını lütfen unutmayın.
  • Webinara 1.000 STÖ temsilcisine kadar kayıt alabiliyoruz. Ancak webinara aynı anda 100 STÖ temsilcisi katılabiliyor. Herhangi bir eleme olmadan ilk bağlanan 100 katılımcının webinar erişimi sağlanacak.

Sorularınız için desteknoktasi@stgm.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.