Sivil Direniş ve Şiddetsiz Eylem Konferansı

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi‘nin Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi‘nin katkılarıyla gerçekleştirdiği “Sivil Direniş ve Şiddetsiz Eylem” Konferansı 23 Ekim’de yapılacak. Türkiye’nin şiddetin doğurduğu en acı sahnelere tanık olduğu ve şiddet sarmalının hayatlarımızı sert bir biçimde etkilediği, yaşam hakkımızı tehdit ettiği günlerde daha bir anlam kazanan konferans, sistemin dayattığı şiddet politikalarına karşı şiddetsiz alternatifleri konuşmayı […]

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi‘nin Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi‘nin katkılarıyla gerçekleştirdiği “Sivil Direniş ve Şiddetsiz Eylem” Konferansı 23 Ekim’de yapılacak.

Türkiye’nin şiddetin doğurduğu en acı sahnelere tanık olduğu ve şiddet sarmalının hayatlarımızı sert bir biçimde etkilediği, yaşam hakkımızı tehdit ettiği günlerde daha bir anlam kazanan konferans, sistemin dayattığı şiddet politikalarına karşı şiddetsiz alternatifleri konuşmayı amaçlıyor. Dünyadan örneklerin de tartışılacağı ve dahası daha iyi bir dünya geleceğimize giden yolların araştırılacağı konferansın düzenleyicileri, “inatla başka bir dünya mümkün” diyen herkese açık.

23 Ekim saat:16:00’da  Kadir Has Üniversitesi, Sinema A Salonu’nda yapılacak konferansın konuşmacıları, Hardy Merriman, Katherine Hughes-Fraitekh, Nicola Barrach. Moderatör, İrem İnceoğlu. Konferansta Türkçe-İngilizce dillerinde simültane çeviri olacak.