Bu Çalıştayda Erkeklikler Konuşulacak

Ekran-Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1-11.png
Eleştirel Erkeklik Çalışmaları ile ilgilenen araştırmacılar için 10-11 Mayıs’ta Özyeğin Üniversitesi’nde çalıştay düzenlenip ardından seçilen sunumlar 12-14 Eylül 2019’da 2. Uluslararası Erkekler ve Erkeklikler Sempozyumu’nda geniş bir kitle ile buluşacak.

Eleştirel erkeklik alandaki araştırmacıların fikir alışverişi yapması amacıyla 10-11 Mayıs’ta Özyeğin Üniversitesi’nin Çekmeköy Kampüsünde çalıştay gerçekleşecek. Dinleyicilere kapalı düzenlenecek etkinliğin dili Türkçe olacak ve herhangi bir katılım ücreti istenmeyecek. Çalıştaya katılmak için araştırmacıların çalışmalarının planını özetleyen 300 kelimelik bir metni, 17 Mart 2019 tarihine kadar masculinitiesjournal@gmail.com adresine göndermeleri bekleniyor.

Çalıştayda, Eleştirel Erkeklik Çalışmaları alanının Türkiye’deki gelişim sürecini ele almayı, katılımcılar arasındaki akademik işbirliği olanaklarını tartışmayı ve alandaki sorunları tüm boyutlarıyla irdelenmesi hedefleniyor. Bu çalıştayda yapılacak sunumlar arasından seçilecek olanların, 12-14 Eylül 2019’da İstanbul’da, Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi (EEİİ), Özyeğin Üniversitesi ve Research Worldwide İstanbul işbirliğinde ve Raoul Wallenberg Enstitüsü’nün desteği ile düzenlenecek olan 2. Uluslararası Erkekler ve Erkeklikler Sempozyumu’ndaki panellerde daha geniş bir dinleyici kitlesiyle buluşmasını hedefleniyor.

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile doktorasını yeni almış genç araştırmacılara yönelik çalıştayda katılımcıların çalışmaları ile ilgili on dakikalık bir sunum yapmaları ve diğer katılımcıların sunumları ile ilgili tartışmalara katılarak geribildirim vermeleri bekleniyor.

Detaylı bilgi için https://www.ozyegin.edu.tr/tr/etkinlikler/6053/turkiye adresine tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend