Kristen Stewart Kırmızı Halıda Çıplak Ayakla Yürüyerek “Topuksuz Ayakkabı” Yasağını Protesto Etti

4489fd1399f744d4_660x409.jpg
Cannes Film Festivali’nde kırmızı halıda kameralara verdiği birkaç pozdan sonra Kristen Stewart ani bir çıkış yaptı ve Christian Louboutin markalı siyah topuklu ayakkabılarını çıkartarak  merdivenleri çıplak ayakla çıktı.

BlackKkKlansman’ın prömiyerine katılan Stewart, kırmızı halıda kadınlar için konulan “sadece topuklu” kuralına karşı eleştirinin sesi oldu.

Geçen sene Marie Claire dergisinde yazdığına göre bir yuvarlak masa topantısında “Bir şeylerin hemen değişmesi lazım.” dedi Stewart. “Bu basitçe erkeklere sorulmayan şeyleri benim yapmamı istemeniz.”

Stewart’ın bu başkaldırısı Twitter’da birçok kişiden alkış topladı.

Kristen Stewart kimdir?

Alacakaranlık (2008) filminde Bella Swan karakteriyle ünlenen Amerikalı oyuncu yönetmen ve model Stewart, doğduğu yer olan Los Angeles’ta erken yaşlarda oyunculuğa başladı. 2015’te César Ödülleri’nde  En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü “Clouds of Sils Maria” filmindeki oyunculuğuyla kazanan ilk Amerikalı kadın oyuncudur.

Kaynak 1: Time

Kaynak 2: Wikipedia

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend