Genç Kadınlar için Siyaset Okulları Devam Ediyor! Sıradaki şehir Sinop…

Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin (Ka.Der) Genç Kadınlar için Siyaset Okulları Devam Ediyor! Sıradaki şehir Sinop…Ka.Der’in duyurusu şöyle:

Projenin amacı farklı siyasi partilerdeki genç kadınları toplumsal cinsiyet eşitliği alanında bilgilendirmek ve yerel siyaset için bir toplumsal cinsiyet uzmanı havuzu oluşturmak yoluyla toplumsal cinsiyeti anaakımlaştırmayı yerel belediyelerin gündemine entegre etmektir.  Toplamda 140 kadına ulaşmak hedeflenmektedir. Proje kapsamında İstanbul, Kars, Sinop, Ankara, Gaziantep, İzmir ve Mersin’de ikişer günlük ücretsiz eğitimler düzenlenecektir. Her bir eğitime yerel yönetimlerden veya yerel politikaya ilgi duyan farklı siyasi partilerden 20 genç kadın davet edilecektir. Eğitimler tamamen ücretsizdir. Eğitim takvimi aşağıdaki gibidir.

Eğitimlere katılım için başvuru formunu buradan doldurabilirsiniz.

Eğitim Takvimi:

18-19 Kasım Kars

16-17 Aralık Sinop

23-24 Aralık Ankara

6-7 Ocak Gaziantep

20-21 Ocak İzmir

10-11 Şubat Mersin

Bu proje Kanada Yerel Girişimler Fonu tarafından tarafından desteklenmektedir.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend