Doğa Derneği arşiv danışmanı arıyor

22814535_10155811390271591_3924894468283162752_n.jpg

Doğa Derneği arşiv danışmanı arıyor. Derneğin ilanı şöyle:

Doğa Derneği ve Doğa Okulu’nun kütüphanesinde yer alan bilimsel kitap, makale ve dosyaların kütüphanecilik kurallarına uygun olarak arşivlenmesi için kısa dönemli arşiv danışmanı arıyoruz.

Görev ve sorumlulukları:
Yeni kayıt, materyal arama, ödünç verme ve iade için kullanımı kolay bir program seçilmesi,
Kütüphanede yer alan tüm materyallerin giriş/kayıt ve sınıflandırılmasının yapılması,
Eserler hakkındaki betimleyici bilgilerin, yazar adı, başlık, yayın yeri, yayıncının adı, basım bilgileri, yayın tarihi girişinin yapılması,
Materyallerin raflarda uygun yere yerleştirilmesi için zorunlu olan konu başlıkları ve sırt numaraları işlemlerinin yapılması ve raflara yerleştirilmesi,
Seçilen programın, düzenli ve doğru kullanımı için çalışanlara gerekli bilgilendirmenin yapılması.

Gerekli Nitelikler
Kütüphane programları konusunda deneyimli ve meraklı olmak,
Kataloglama konusunda deneyimli olmak,
Tercihen üniversitelerin Bilgi Belge, Arşiv Yönetimi ve/veya Kütüphanecilik ve Dokümantasyon bölümlerinden mezun olmak.

Çalışma süresi ve yeri 
Arşivleme çalışmasının bir aylık zaman diliminde tamamlanması öngörülmektedir. Arşivleme çalışması İzmir Seferihisar’daki Doğa Okulu binasında yapılacaktır.

Doğa Derneği, ekip arkadaşlarını seçerken cinsiyet, cinsel yönelim, engellilik, yaş, ırk, etnik köken, din, mezhep ve benzeri sebeplerle dayalı ayrımcılık yapmamaktadır.

Başvuruyu yapmak isteyenler en geç 4 Kasım 2017 günü içinde “Arşiv Danışmanı” başlığı ile basvuru@dogadernegi.org adresine öz geçmişlerini yollayabilirler. Doğa Derneği’ne katılmayı düşündüğünüz için şimdiden teşekkür ederiz.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend