Pembe Hayat KuirFest başlıyor

shirt-06-white-front.jpg

Pembe Hayat KuirFest seyircisiyle buluşmak için gün sayıyor. Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği’nin düzenlediği festival bu yıl 12-19 Ocak tarihlerinde Ankara’da, 26-28 Ocak tarihlerinde ise İstanbul’da gerçekleşecek.

Festival, geçmiş yıllardan farklı olarak bu yıl tüm gösterimlerini ücretsiz olarak düzenleyecek. Ankara’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Alman Kültür Merkezi‘nde, İstanbul’da ise Pera Müzesi’nde takipçileriyle buluşacak festival her yıl olduğu gibi “kuir kültürü yaygınlaştırmak” amacıyla seyircileri bir araya getiriyor.

“Pembe Hayat KuirFest, altıncı yılında da başta sinema olmak üzere, edebiyat, müzik performans ve video gibi pek çok türü bir araya getiriyor. Festival programında dünyanın dört bir yanından kuir yapımlar yer alıyor. Festival’in değişmeyen bölümlerinden ‘Gökkuşağının Altında’ dünyanın farklı ülkelerinden kurmaca uzun metrajlara yer verirken, ‘Kuir Belgeseller’ bölümünde ise yine geçtiğimiz yıl öne çıkan belgeseller bulunuyor. Festival programına geçen yıl dâhil olan ‘Kuir Kısalar Yarışması’ 6. KuirFest’te de büyüyerek devam ediyor. Programda ayrıca kuir sinema tarihinden kült yapımlar, Türkiye’den güncel örnekler ve tematik kısa seçkileri yer almaya devam edecek.”

 

Festival’in Ankara programını incelemek için pembehayatkuirfest.org/ankara

Festival’in İstanbul programını incelemek için pembehayatkuirfest.org/istanbul

Pembe Hayat KuirFest ile ilgili ayrıntılı bilgi için pembehayatkuirfest.org

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend