‘Nefret Suçlarıyla Mücadele: Sivil Toplum Deneyimleri’ Webinarına Davetlisiniz

İnanç Özgürlüğü Girişimi, dünyadan ve Türkiye’den nefret suçlarıyla mücadele örnekleri ve sivil toplumun bu suçlara karşı açtığı alan ile deneyimlerin konuşulacağı bir webinar düzenliyor. Webinarla, nefret suçlarıyla ilgili çalışma yürüten farklı sivil toplum kuruluşlarının mücadele stratejilerinin dinlenmesi ve bu suçlara karşı ortak bir mücadele alanı yaratmanın yollarının aranması hedefleniyor.

Moderatörlüğünü Avlaremoz’dan Betsy Penso’nun üstleneceği webinarda, Murat Köylü, KAOS GL’nin homofobi ve transfobi temelli nefret suçlarına odaklanan çalışmalarını aktaracak. İngiltere merkezli Stop Hate UK’nin ayrımcılık ve nefret suçları karşıtı faaliyetlerini Bill Howe ile konuşulacak. Polonya’da ırkçılık ve ayrımcılık odaklı çalışmalar yürüten Never Again’in deneyimleri ise Dr. Anna Tatar’dan dinlenecek. Son olarak, İnanç Özgürlüğü Girişimi’nden Funda Tekin din, inanç veya inançsızlık temelli nefret suçlarıyla ilgili izleme çalışmalarına değinecek.

Gün: 20 Haziran 2023, Salı
Saat: 19.00-20.30

  • Etkinliğin dili Türkçe ve İngilizce olacaktır. İki dilde de simultane çeviri yapılacaktır.
  • Zoom aracılığıyla yapılacak etkinliğe 20 Nisan Salı, 10.00’a kadar kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt için lütfen tıklayın.
  • Webinar’ın Zoom bağlantısı kayıt yaptıranlara etkinlikten önce iletilecektir.
  • Webinar YouTube kanalından yayınlamak amacıyla kaydedilecektir.

Etkinlikle ilgili sorularınız için ft@nhc.no e-posta adresinden ekibe ulaşabilirsiniz.