Sivil Toplum Kuruluşları Hareketlilik Programı Başvuruları Başladı

Avrupa Birliği’nin finansal desteğiyle, Olof Palme International Center ve İstanbul Politikalar Merkezi işbirliğiyle yürütülen Hrant Dink Vakfı STK Hareketlilik Programı’na başvurular başladı. Son başvuru tarihi 15 Ocak.

Bu program, Türkiye’deki sivil toplum çalışanlarının Avrupa, ABD, Afrika, Güney Amerika ve Asya gibi dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında dönemsel çalışarak deneyim kazanmalarını, yenilikçi yöntemlerden ve iyi örneklerden yararlanmalarını, işbirlikleri kurmalarını ve uluslararası alanda hareketlilik sağlamalarını amaçlıyor. STK Hareketlilik Programı aynı zamanda hak temelli çalışan kurumlar arasında köprü kurmayı, güçlü, yenilikçi ve yaratıcı bir sivil topluma katkı sunmayı hedefliyor..

Sivil toplum çalışanları, dünyanın farklı bölgelerindeki insan hakları, LGBTI hakları, göç çalışmaları, işçi hakları, çocuk ve gençlik hakları, çatışma çözümü, hafıza çalışmaları, ifade özgürlüğü, kültürel çalışmalar, medya, sanat ve kültürel miras alanında faaliyet gösteren kuruluşlarda uluslararası düzeyde deneyim kazanacaklar.

Program, katılımcıların hak temelli örgütlerin yürüttüğü çeşitli projeler ve etkinliklerde yer alabilmelerine, yeteneklerini geliştirmelerine, ayrımcılıkla mücadelede, farkındalık yaratmada ve savunuculukta yenilikçi yöntemlerden yararlanmalarına olanak sağlayacak.

STK Hareketlilik Programı8 ila 12 hafta ile sınırlıdır ve 16 bursiyer kabul edilecektir. Başvurular çevrimiçi başvuru formu üzerinden İngilizce olarak kabul edilecektir.

Başvuru Belgeleri 
Başvuru rehberi
Başvuru formu 
STK hareketlilik programı yönetmeliği 
Ülkelere göre burs miktarları

Önemli tarihler: 
Başvuruların başladığı tarih:  9 Aralık 2019
Son başvuru tarihi:  15 Ocak 2020
Sonuçların açıklanma tarihi: 29 Şubat 2020
Programın süresi: 1 Nisan – 30 Kasım 2020

İletişim: 
Sorularınız için tutengulkucuker@hrantdink.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.