Oscar Ödül Töreni 30 Yıl Sonra İlk Kez Sunucusuz Yapılacak

11 Ocak 2019
Bu yıl 91. Kez yapılacak Oscar Ödül Törenleri sunucusu Kevin Hart'ın homofobik tweetlerinin ortaya çıkması nedeniyle sunucusuz yapılacak.

Oscar Ödül Törenleri’nin geleneksel sunucu seçimi bu yıl planlandığı gibi gitmedi. ABD’li komedyen, oyuncu ve metin yazarı Kevin Hart’ın homofobik tweetleri sosyal medya kullanıcıları tarafından kısa sürede yayılınca akademi sunucu konusunda geri adım attı.

Hart’ın 2010 yılında attığı tweetlerde “Eğer oğlum eve gelip de kızımın oyuncak eviyle oynamaya çalışırsa o evi kafasında kırarım ve ‘bir gay gibi davranmayı bırakmasını söylerim”, “Damien DW’nin twitter fotoğrafı neden AIDS karşıtı gay billboard’u gibi duruyor?” gibi ifadeler yer alıyordu.

Özür dilemedi

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi EllenDeGeneres’in programında bu konuyu konuştuğu ve akademiye durumu yeniden gözden geçirmelerini isteme teklifine sıcak baktı.

Ancak, Hart, kendisinden özür dilenmesi istenince bunu biri ültimatom olarak gördüğünü söyledi ve özür dilemedi.

Çok sunucu formülü

ABD’de yayınlanan Variety dergisinin haberine göre tek bir sunucu yerine 25 Şubat’ta verilecek ödülleri anonslamak için ünlü oyuncular davet edecek.

Ancak Oscar töreninin ‘en eğlenceli’ bölümlerinden biri kabul edilen girişteki monolog bölümü bu yıl yapılmayacak.

Bundan önce sadece 1989 yılındaki 69. Oscar Ödül Töreni sunucusu olmadan yapıldı. Törenlerde Rob Lowe/Snow White’ın ‘Proud Mary’ performansı açılış şovu olmuştu.

Kaynak: Bianet