Meraklı ve Yaratıcı Genç Kızlar Aranıyor!

Geçtiğimiz aylarda "Kadın Yazılımcı Aranıyor" kampanyasıyla toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık çalışması yürüten Kodluyoruz Derneği bu kez de Kızlarla Kodluyoruz Ideathon’u hayata geçiriyor.

Bilişim sektöründe cinsiyet eşitliğini sağlamak ve kadın çalışan görünürlüğünü arttırmak için genç kızların öğrencilik yaşlarından itibaren teknolojiyle ilgili alanlara katılımını desteklemek hedefiyle harekete geçen Kodluyoruz Derneği, 14-17 yaş arasındaki kız öğrencilerin bilişim alanına katılımını teşvik etmek amacıyla tek günlük fikir marathonu düzenleyecek.

Kodluyoruz Derneği ve Microsoft Türkiye iş birliğiyle düzenlenecek Kızlarla Kodluyoruz Ideathon’da (fikir maratonu) 26 Haziran’da gerçekleşecek. Etkinlikte kız öğrenciler 4-5 kişilik takımlar halinde çalışarak belirlenen toplumsal sorunlara teknolojiyi kullanarak geliştirdikleri çözüm önerilerini ortaya koyacak. Kazanan takım fikirlerini hayata geçirmek üzere Kaş’ta bir haftalık yaz kampına katılma ve kodlama eğitimi alma imkanı kazanacak.

14-17 yaş arası kız öğrencilerin katılımına açık olan etkinliğin son başvuru tarihi 24 Haziran.

Başvuru için lütfen tıklayınız.

Herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeyen etkinlikte katılımcıların tek ihtiyacı bol bol merak ve yaratıcı fikirleri!  Sorular için info@kodluyoruz.org mail adresine mail atabilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen bakınız. 

Kaynak: STGM