Samsun İlk İş Babalık Platformu Baba-Çocuk Ağaç Dikimi Etkinliği

Samsun İlk İş Babalık Platformu, Samsun Orman İşletme Müdürlüğü ve TEMA Vakfı iş birliğiyle, 8 Nisan Pazar günü Samsun’un Atakum ilçesi Kamalı Mahallesinde Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı’nın da katılımı ile baba-çocuk ağaç dikimi etkinliği yapıldı.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Baba Destek Programına katılan babalardan oluşan 100 baba, 100 çocuğun katılımı ile gerçekleşen ağaç dikim etkinliğine Samsun Vosvos Kulübü’de katılım sağlayarak etkinliğe renk kattı. Ayrıca babaların çocuk bakım ve gelişiminde sorumluluk üstlenmesinin ve karşılıklı yakın ilişki kurmasının önemine dikkat çekerek farkındalık uyandırmaya çalışan İlk İş Babalık Platformunda yer alan bütün babalar giydikleri tişörtleriyle de mesaj vermeyi unutmadılar.

2017 yılında kurulan İlk İş Babalık Platformu, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Baba Destek Programını tamamlayan babalardan oluşuyor. Çocuğun gelişimi ve bakımında babaların rolü ve önemine dikkat çeken İlk İş Babalık Platformunun odaklandığı en temel amaç ise “ilgili babalık” konusu. İlk İş Babalık Platformu Samsun’da düzenlediği farkındalık yaratan etkinliklerle geleceğe sağlam adımlarla ilerleyen çocukların yetişmesi için daha çok babaya ulaşmayı ve ilgili babalık konusunun tüm Samsun halkı tarafından benimsenmesini ve yaygınlaştırılmasını hedefliyor.

Kaynak: Sivil Düşün