İMECE Girişimcilik Kampları başvurularınızı bekliyor

Türkye’nn 14 farklı şehrinde yaşayan Türk ve mültecilerin sosyo-ekonomik durumlarının iyileştirilmesi için çok-yönlü olarak başlatılmış geçim kaynakları programı İMECE kapsamında gerçekleşecek olan ve 48 saat sürecek “Girişimcilik Kampları”, katılımcıların iş fikriyle ilgili doğrulama faaliyetleriyle birlikte bir iş planı oluşturmaları, finansal planlama ve fizibilite çalışmalarını tamamlamaları ve kaynak ihtiyaçlarını belirleyerek “İMECE Girişimci Hibe Desteği” başvurusu hazırlamalarını […]

Türkye’nn 14 farklı şehrinde yaşayan Türk ve mültecilerin sosyo-ekonomik durumlarının iyileştirilmesi için çok-yönlü olarak başlatılmış geçim kaynakları programı İMECE kapsamında gerçekleşecek olan ve 48 saat sürecek “Girişimcilik Kampları”, katılımcıların iş fikriyle ilgili doğrulama faaliyetleriyle birlikte bir iş planı oluşturmaları, finansal planlama ve fizibilite çalışmalarını tamamlamaları ve kaynak ihtiyaçlarını belirleyerek “İMECE Girişimci Hibe Desteği” başvurusu hazırlamalarını hedeflemektedir. Program sonunda başarılı olan girişimciler “İMECE Girişim Hızlandırma Programı”na dahil olacaktır.

İMECE Girişimcilik Kampları, dikey eğitimler, mentorluk seansları ve göçmen/mülteci girişimcilerin ilham verici konuşmaları gibi etkinlikler aracılığıyla katılımcıların girişimcilik becerilerinin geliştirilmesine odaklanacaktır. Bu eğitici adım, temel olarak iş fikirlerinin müşteri, ürün, takım ve pazar doğrulamasının yapılmasını hedeflemektedir. Her kampın sonunda jüri sunumları gerçekleşecek ve başarılı bulunan projeler girişimcilik hızlandırma programı ile ödüllendirileceklerdir.

Detaylı bilgi ve başvuru için ilgili bağlantılara tıklayınız.

Konya Girişimcilik Kampı  19.10.2017 – 21.10.2017