Kente ait bir çalışma alanı: IDEA Kadıköy açılıyor

15 Haziran 2017
Serbest çalışanları, yenilikçi kuruluşları ve sosyal fayda odaklı çalışan grupları çalışma alanı sunan “IDEA Kadıköy” hizmete açılıyor. Kadıköy Belediyesi, Kadıköylülerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Serbest çalışanları, yenilikçi kuruluşları ve çalışmaları ile toplumsal fayda gözeten oluşumları bir araya getiren “IDEA Kadıköy” Kadıköylülerin hizmetine açılıyor. Herkese açık ortak bir çalışma alanı olarak […]

Serbest çalışanları, yenilikçi kuruluşları ve sosyal fayda odaklı çalışan grupları çalışma alanı sunan “IDEA Kadıköy” hizmete açılıyor.

Kadıköy Belediyesi, Kadıköylülerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Serbest çalışanları, yenilikçi kuruluşları ve çalışmaları ile toplumsal fayda gözeten oluşumları bir araya getiren “IDEA Kadıköy” Kadıköylülerin hizmetine açılıyor. Herkese açık ortak bir çalışma alanı olarak düzenlenen etkinlik alanında, birlikte çalışma olanağı sunulacak.

 

İki katlı sosyal alanda, üst kat aylık kayıtlı kullanıcılar için hizmet verecek. Bu kat, ücretli olarak üye olan vatandaşların kendilerine özel çalışma masalarının olduğu, ayrıca bu alanda üyelerin kişisel eşyalarını saklayabileceği dolaplar yer verildiği bir alan olarak düzenlenmiş. Kullanıcılar sınırsız internet hizmetinden faydalanabilecek. Ayrıca kullanıcıların ihtiyaçları olduğu takdirde kullanımına açık toplantı odaları da hizmet verecek.

Sivil toplum örgütleri, dernek gibi kuruluşlara ücretsiz tahsis edilebilen etkinlik odaları sinevizyon gösterimleri, panel, söyleşi ve toplantı gibi etkinliklere açık olacak.

İDEA Kadıköy’de ayrıca bir de çocuk odası bulunuyor. 15 çocuğun günlük bakımının yapılabileceği bu odada alanında uzman personeller çocukların bakımından sorumlu olacak.

 

Her yaştan ve meslekten kişilerin kullanımına açık olan IDEA Kadıköy, haftanın 7 günü hizmet verecek. İDEA Kadıköy’de aylık üyelik sistemine kayıt olmak isteyenler, ideakadikoy@kadikoy.bel.tr adresine iletişim ve katılım taleplerini açıklayan bir e-posta yollayarak kayıt olabilirler.

IDEA Kadıköy adres: Caferağa Mahallesi, Küçük Moda Sokak, No:2, Kadıköy

Kaynak