“Yerel Demokrasi, Katılım ve Kent Konseyleri Eğitimi” Katılımcılarını Arıyor

kent-konseyleri-e%C4%9Fitimi-5.jpg
Türkiye’de toplam 1398 belediye bulunmasına rağmen sadece 285 Kent Konseyi bulunuyor. Bu sayının artmasını ve kent konseylerinin yerel demokrasinin güçlü aktörleri haline gelmesini hedefleyen eğitim; Yerel İzleme, Araştırma ve Uygulamalar Derneği (YERELIZ) ve Bahçeşehir Üniversitesi Göç ve Kent Çalışmaları Merkezi (BAUMUS) işbirliğinde, Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) Türkiye Temsilciliği desteği ile 11 Mayıs Cumartesi günü saat 10:00-16:00 saatleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde yapılacak.

Eğitim İçeriği:

  • -Hak Temelli Yaklaşım
  • -Kent Konseyleri Tarihi, Kuruluş Süreci ve İyi Örnekler
  • -Yerel Yönetimlerde Stratejik Plan Süreçleri

Eğitime katılmak isteyenlerin yerel yönetimlerde çalışıyor olmaları ve/veya kent konseylerinde yer almış olmaları ya da almayı planlıyor olmaları esastır.

Son başvuru tarihi: 1 Mayıs 2019, Saat: 17:00
Başvuru Linki: https://forms.gle/KwfnikJh5WdSwPGWA

Not: Katılımcılara ulaşım ve konaklama desteği sunulamamaktadır. İl dışından gelecek katılımcıların bu masraflarını kendilerinin ödemesi beklenmektedir.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend