LGBTİ örgütleri Çankaya Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde

Kaos GL ve Pembe Hayat önümüzdeki dönemde Çankaya Kent Konseyi Kadın Meclisi yürütme kurulunda yer alacak. Kaos GL’nin haberine göre, Çankaya Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin 2016 Genel Kurulu Çankaya Belediyesi ev sahipliğinde 6 Şubat tarihinde gerçekleşti. Genel kurula, sivil toplum kuruluşlarından Kaos GL, Pembe Hayat, Uçan Süpürge, Kırmızı Şemsiye, Ankara Barosu Kadın Hakları merkezi, Türkiye […]

Kaos GL ve Pembe Hayat önümüzdeki dönemde Çankaya Kent Konseyi Kadın Meclisi yürütme kurulunda yer alacak.

Kaos GL’nin haberine göre, Çankaya Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin 2016 Genel Kurulu Çankaya Belediyesi ev sahipliğinde 6 Şubat tarihinde gerçekleşti.

Genel kurula, sivil toplum kuruluşlarından Kaos GL, Pembe Hayat, Uçan Süpürge, Kırmızı Şemsiye, Ankara Barosu Kadın Hakları merkezi, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, Mimarlar Odası, DİSK, Türkiye Kadınlar Birliği katıldı.

Yerel yönetimlerden Koru, Birlik, Sokullu mahallesi muhtarları ve Sokullu, Seyran, Kırkonaklar kent meclisi üyeleri yer aldı.

Açılış konuşmasını Belediye Meclis Üyesi Canan Araz gerçekleştirdi.

Genel kurul oylaması öncesi katılımcı sivil toplum kuruluşları yeni dönem için dilek ve projelerini sundular. Genel kurulda açık oylama sonucunda kadın meclisi yürütme kurulunda yer alacak sivil toplum kuruluşları Kaos GL, Uçan Süpürge, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ve Türk Kadınlar Birliği olarak belirlendi. Yedek listede ise Pembe Hayat ve Kırmızı Şemsiye de yer aldı.

Kadın Meclisi’nin altında çalışmaları hem yedek üyeler hem de gönüllü diğer kadınlar yer alabilecekler.

Kaynak Kaos GL