Sivil Alan Araştırmaları Derneği ve Şiddetsizlik Merkezi Ortaklığında Alan(A)çık Atölye

Ekran-Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1-6.png
Sivil Alan Araştırmaları Derneği, Şiddetsizlik Merkezi ile birlikte gerçekleştireceği Alan(A)çık atölye dizisinde toplumsal yaşamımızda kullanmamıza “izin verilen” alanı katılımcıların da gerçek anlamda katılımıyla açmayı umuyor.
Her ay kargART’ta düzenlenecek atölyelerin ortak teması “rahatsızlık” olarak belirlendi. Amaçlar bu alan darlığından duyulan rahatsızlığı sanatla dile getirmek ve toplanılan, ifade edilen, bir araya gelinen alanın sınırlarını genişletmek.

Yaşadığımız bölgelerde, şehirlerde, sokaklarda, işlerimizde, evlerimizde bizleri neler rahatsız ediyor?

Atölye serisinin ilk aracı fotoğraf, ilk konuğu ise Denef Huvaj.

Fotoğraf atölyesinde sizi rahatsız eden, içinizde tedirginlik yaratan, güvenlik hissinizi deforme eden alan, obje veya tavır barındıran fotoğraflar çekmenizi ve yollamanızı isteyecekler. Her gün geçmek zorunda olduğunuz karanlık bir üst geçit, giydiğinizde rahatsız edileceğinizi düşündüğünüz bir kıyafet, bir vitrin, bir tabela…

Fotoğraf sizin nesnelerle olan iletişiminizi, uzaklığınızı ölçer. Bir konunun neresinde durduğunuza rehberlik eder. Sizlerden gelen fotoğraflar aracılığıyla atölyede hem fotoğrafı hem mesafeleri, tereddütleri, baskı altında hissettiren faktörleri detayları ile konuşacaklar.

Fotoğraflarınızı info@civicspacestudies.org adresine atölye öncesinde gönderebilirsiniz.

Alan(A)çık 19 Şubat saat 19:00’da kargART’ta!

https://www.youtube.com/watch?v=6VxaYO5WOrc

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!