Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik için Görsel Havuzuna Destek Çağrısı

gorsel-havuzu-1024x360.png
Toplumda cinsel şiddetle ilgili oluşmuş yanlış algı ve inanışların değişmesine ve medya dilinin dönüşmesine katkı sağlamak amacıyla “Dilimizi Dönüştürüyoruz: Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik” adlı bir proje gerçekleştiren Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, cinsel şiddet içerikli haberlerde kullanılmak üzere güçlendirici görsellerin yer alacağı bir görsel havuz oluşturmak için destek çağrısında bulundu.

“Öyle Değil Böyle” projesi kapsamında cinsel şiddet haberlerinde hak temelli habercilik anlayışı ile yazılmış metinler üretmesi için atölyeler düzenleyen Dernek, haberlerde kullanılmak üzere doğru mesaj veren ve güçlendirici görseller içeren fotoğrafları kendileriyle paylaşılmasını rica ediyor. Görsel havuza katkı sunmak isteyenler 17 Eylül 2018 tarihine kadar gulnaz.bingol@gmail.com adresine fotoğraflarını gönderebilirler.

Fotoğraflar için kategoriler şöyle;
– Genel plan eylemlerden görüntüler
– Yakın plan lolipop ve döviz çekimleri
– Pankartlar
– Basın açıklamaları fotoğrafları
– Bina fotoğrafları: Hastane, Kampüs, Lise, İlkokul anonim görselleri, Adliye, Savcılık gibi devlet kurumları,
– Dijital şiddeti vurgulayıcı bilgisayar ve klavye fotoğrafları
Kaynak: STGM

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!