Gençliğin İstanbul’u Kış Buluşması’na Davetlisiniz

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İstanbul Planlama Ajansı Gençlik Platformu ortaklığında Gençliğin İstanbul’u Kış Buluşması gerçekleşiyor. Buluşma, 24-25 Aralık’ta İPA Kampüs ve İBB Gençlik Merkezleri’nde düzenlenecek.

2022’nin son günlerinde ‘genç olarak’ kendi olabilme ve bir şeyleri değiştirmek için mücadele çabası içindeki tüm gençlere ve gençlik topluluklarına “Gelin, bu programı birlikte kurgulayalım; dayanışmayı, iş birliklerini, ortaklıkları birlikte örelim!” çağrısında bulunuluyor.

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İstanbul Planlama Ajansı Gençlik Platformu ortaklığında İPA Kampüs ve İBB Gençlik Merkezleri’nde gerçekleşmesi planlanan program, İstanbul’da faaliyet gösteren üniversite öğrenci kulüpleri, gençlik toplulukları ve gençlik örgütlerinin etkinlik önerileri ile şekillenecek

Etkinlik başvurularında aşağıdaki tematik alanlarda gelen öneriler değerlendirilecek:

  • İstanbul ve kent çalışmaları ile ilgili olan etkinlikler,
  • Gençler tarafından gençler için tasarlanıp yürütülecek her tür atölye, performans, kolektif üretim çalışmaları,
  • Gençlik hakları başta olmak üzere insan hakları üzerine tartışma, forum ve atölyeler,
  • Gençler tarafından üretilmiş kısa video, film gösterimleri,
  • Tüm üyeleri gençlerden oluşan müzik grup performansları ve diğer güzel sanat dallarında çalışmalar.

Etkinlik önerisinde bulunmak için buradaki forma tıklayınız!

Başvurular tüzel kişilik veya resmi kuruluş aranmaksızın tüm gençlik oluşumlarına açıktır. Etkinlik başvurularına geri dönüşler e-mail yolu ile Aralık başında yapılacak, Gençliğin İstanbul’u Kış Buluşması programı için genel  katılımcı başvuruları ise Aralık ortasında açılacaktır. Sorularınız için ece.durmaz@ipa.istanbul adresine ulaşabilirsiniz.