‘Kenti Kadın+’ların Sözü ve Sanatı ile Donatma’ Projesi Başvuruları Sürüyor

İstanbul Kadın Müzesi ve Aramızda Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Derneği sizi "Kenti Kadın+'ların Sözü ve Sanatı ile Donatma" projesine başvuruya davet ediyor. Son başvuru tarihi 30 Temmuz 2021.

‘Kenti Kadın+’ların Sözü ve Sanatı ile Donatma’ Projesi’ ile 50 kadın+ sanatçının seçileceği projede ortaya çıkan 50 sanat eseriyle 25 Kasım 2021 Dünya Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde İstanbul billboardları donatılacak. Billboardlarda sanat eserine, sanatçının yorumladığı feminist slogan, Türkçe ve sanatçının kendi ana dilinde yer alacak. Ayrıca tüm proje aynı zamanda bir sanal sergi ve bir kitapla da belgelenecek.

Kapsayıcılığın en önemli kriter olduğu sanatçı seçiminde, Türkiye’deki tüm kültür gruplarına alan açılmasına özel dikkat ediliyor. Bu nedenle Rum, Musevi, Ermeni, Türk, Kürt, Laz, Arap, Roman, Ezidi, Çerkes, Adige, Alevi, Afro-Türk, göçmen kadınlar (Suriye, İran, Irak, Afgan, Mısır, Ürdün, Libya, Afrikalı göçmenler…) ile birlikte non-binary ve trans kadın sanatçıları önceliyor, engelli sanatçıların ve farklı yaş gruplarının projeye katılımına özel önem veriliyor.

Projeye buradan başvuruda bulunabilirsiniz.