Kıyı Ege İklim Ağı Yeni Dönem Üyelerini Arıyor!

Kıyı Ege İklim Ağı, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, İzmir, Manisa ve Muğla illerinden yeni dönem üyelerini arıyor. Son başvuru tarihi 25 Haziran 2021.

Kıyı Ege İklim Ağı ile Kıyı Ege’de iklim olaylarından etkilenen şehirlerde balıkçılığın doğru şekilde yapılması, denizin kirletilmemesi, deniz çevresindeki ekosistemlerin korunması, var olan kirliliğin giderilmesi ve bu alandaki çevre politikalarının değerlendirilmesi kapsamında bireyler, akademisyenler ve yerel yönetimler ile işbirliği geliştiriyor.

İklim değişikliğine karşı verilen mücadeleye siz de katkı sunmak isterseniz, Kıyı Ege İklim Ağı’na katılabilirsiniz.

Üye alımları, kurumsal ve bireysel olarak; Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, İzmir, Manisa ve Muğla illerinden başvurulara açık. Üyeler, Haziran-Ağustos ayları arasında gerçekleşecek Kıyı Ege İklim Ağı için Hareket! Projesi’nin ardından ağ amaçları için çalışmalar gerçekleştirmeye başlayacak.

Kıyı Ege İklim Ağı için Hareket! Projesi;

  • Ulusal Demokratik Enstitüsü (NDI Türkiye) ayni desteği ile ağın sekreteryalığını yürüten Sosyal İklim Derneği tarafından ağın içerisinde yer alan belediyelere;
  • Sivil Toplum Kuruluşları, akademisyen ve aktivistlerin katılabildiği bir mekanizma oluşturarak iklim eylemi için strateji planlarını geliştirmeyi ve var olan stratejileri için kentin tüm aktörlerinin katılım sağlayabileceği faaliyet planları hazırlamasını amaçlıyor.
  • 7 ilde iklim krizi ile mücadeleyi aktif hale getirmeyi planlayan projede, saha ziyaretlerinin yanı sıra Zoom üzerinden çevirim içi toplantılar da gerçekleştirilecek.
  • Yerel aktörlerin birlikte çalışmasını hedefleyen bu projede çıktıların görünürlüğü gerçekleştirilecek olan dijital kampanya ile artırılacak.
Başvuru 
  • Başvuru için 25 Haziran 2021, 23:59’a kadar linkteki formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor.
  • Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.
  • Detaylı bilgi için gaye@sosyaliklim.org adresine mail atabilirsiniz.