Kadın Öz Savunma Akademisi Doğu Anadolu Bölgesi’nden Katılımcılarını Arıyor!

Kadın Öz Savunma Akademisi “Birlikte Güçleniyoruz Projesi” kapsamında, genç kadınların mental ve fiziksel güçlenmesi amacıyla, 3 - 4 Nisan 2021 (Cumartesi ve Pazar) tarihlerinde 10.30-16.30 arasında bir eğitim düzenliyor. Son başvuru tarihi 31 Mart 2021.

Kadın Öz Savunma Akademisi’nin Amerika Büyükelçiliği’nin finansal desteğiyle yürüttüğü “Empowering Together-Birlikte Güçleniyoruz” projesi kapsamında 18-35 yaş arasındaki genç kadınların katılımıyla güçlendirme düzenleyeceği güçlendirme eğitiminde, genç kadınların mental ve fiziksel güçlenmesi amacıyla “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Atölyesi”, “Öz Savunma Atölyesi”, “Aktivizm Atölyesi” ve “Şiddet Türlerini Tanımlama ve Şiddetle Mücadele Atölyesi” gerçekleştirilecek.

Projenin uygulama şehirlerinden bir tanesi Tunceli olduğu için bu eğitime Tunceli ve çevre illerden yapılan başvurular önceliklendirilecek olup, Doğu Anadolu bölgesinden gelen diğer başvurulara da açık olacaktır.

Başvuru
  • Online ortamda ücretsiz gerçekleşecek ve sadece beyanı kadın katılımcıların başvurusuna açık olan eğitim programına kayıt olmak için motivasyonunuzu da belirterek buradan başvuru formunu doldurabilirsiniz.
  • Katılımcı olarak seçilmeniz durumunda, tarafınıza bir onay ve bilgilendirme maili gönderilecektir.
  • Başvuru İçin Son Tarih: 31 Mart 2021, Saat: 22.00
  • Herhangi bir sorunuz olması durumunda info@kadinozsavunma.org e-mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Proje Eğitmen Ekibi: Cemre Öztoprak (Toplumsal Cinsiyet Eşitliği), Esra Sancaklı (Şiddeti Tanımla ve Şiddetle Mücadele), Leyla Çelik (Aktivizm), Maya Johnson (Fiziksel Öz Savunma)

Proje Koordinasyon & Destek Ekibi: İdil Kandil, Bilgesu Çelebi, Dilan Alen

*Katılım sertifikası almak için atölyelere tam katılım gerekmektedir.

**Atölyelere görüntü ve sesle aktif katılım beklenmektedir. Grup çalışmaları yapılacaktır.

***Kadın Öz Savunma Akademisi, görüntü ya da sesle doğrulama sağlamayan katılımcıları eğitimden uzaklaştırma hakkını güvenli alan ilkesine dayanarak kendinde saklı tutar.