Şiddet Gören Kadınlara Akıllı Telefon Bağış Kampanyası İle Destek Olabilirsiniz

Sabancı Vakfı, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ve Teknosa işbirliği ile toplumda şiddet gören kadınların seslerini duyurmalarına katkı sağlamak için akıllı telefon bağış kampanyası başlatıldı. Siz de kullanmadığınız akıllı telefonları Teknosa mağazalarına teslim edebilir ya da Teknosa Çağrı Merkezi'ni arayarak evinizden alınmasını talep ederek destek olabilirsiniz.

“Kadın için Teknoloji, Hepimiz için Dayanışma” sloganıyla başlatılan proje kapsamında, bağışçılar, kullanmadıkları akıllı telefonlarını Teknosa mağazalarına teslim edebilir ya da Teknosa Çağrı Merkezi’ni(0850 222 55 99) arayarak evlerinden teslim alınmasını isteyebilir.

Bağış taahhüdüyle bağışçılardan alınacak olan ikinci el akıllı telefonların, Teknosa iş ortakları tarafından bakımları yapılarak çalışır hale getirilecek. Daha sonra Sabancı Vakfı desteği ve TKDF aracılığıyla şiddet mağduru kadınlara ulaştırılacak.

KDF Başkanı Canan Güllü, TKDF olarak bağış yapılan bu telefonlara Aile içi Şiddet Acil Yardım Hattı Aplikasyonu’nu yükleyerek, sığınma evinde ikamet eden veya ev içi ya da cinsiyet temelli şiddet mağduru kadınlara ulaştıracaklarını söyledi.

Sabancı Vakfı, bağışlanan telefonların ilgili kişilere dağıtımında TKDF’ye destek verecek.

Proje hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.