Meydan’da “Afette Kesişen Yollar ve Roller” Konuşulacak 

09 Aralık 2020
Sivil toplum kuruluşlarının yeni bir diyalog ve müzakere modelini hayata geçirmek üzere bir araya gelmeye başladığı Meydan Buluşmaları'nda bu kez sivil toplumun ve diğer paydaşların afette kesişen yolları ve rolleri konuşulmak üzere buluşuluyor. 23 Aralık 2020’de, afet hallerinin farklı evrelerinde sivil toplumun rolü; kendi içinde ve paydaşlarla diyaloğu konuşulacak.

Türkiye’nin meseleleri üzerine konuşmak, dinlemek ve müzakere etmek için afette kesişen yollar ve rollerle ilgili sorulara birlikte cevap aramak üzere Meydan’a davetlisiniz.

  • Afet öncesi, sırası ve sonrasında sivil toplumun atacağı adımlar ne olmalı?
  • Olası senaryolar için sivil toplum, kamu ve farklı paydaşlar olarak önceden hazırlanmak nasıl mümkün olur?
  • Afette kesişen çalışma alanlarında (hayvanlar, çocuklar, kadınlar, mülteciler vb) nasıl koordine olmalıyız, özgün ihtiyaç ve çözüm önerilerini nasıl görünür hale getirmeliyiz?
  • Afetlerde paydaşlar arası diyalog, iş birliği ve kapasite anlamında nasıl eksiklerimiz var?

Bu Meydan, sivil toplumun toplumsal ve çevresel sorunları sahiplenme, keşfetme, tanımlama, gündeme taşıma, bilgi ve çözüm üretme deneyim ve becerilerini paylaşmak için kuruluyor.

Proje Hakkında: Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve YADA Vakfı tarafından yürütülen “Sivil Diyaloğun Güçlenmesi” projesi, STK’ların politika oluşturma süreçlerine katkıda bulunmak, STK-Kamu-Özel Sektör ilişkilerini geliştirerek, bu sektörler arası diyaloğun güçlenmesini hedefliyor. 

Tarih: 23 Aralık 2020, Çarşamba

Saat: 13.30-17.30

Bilgi: Etkinlik; STK’lar, girişimler, platformlar, akademi, yerel yönetimler, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımına açıktır. Medya katılımına kapalı olarak gerçekleştirilecektir. Katılım durumunuzu, soru ve önerilerinizi ozturk@yada.org.tr adresine e-posta olarak ulaştırabilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayın